BLACHODACHÓWKI

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Architecto quibusdam obcaecati quia sed repellat nihil ad temporibus blanditiis officiis molestias itaque eligendi aut aperiam, harum inventore quis incidunt commodi omnis!

DLACZEGO WYBRAĆ BLACHODACHÓWKĘ ?

Jest to pokrycie dachowe w którym tradycyjny wygląd spotyka się ze współczesną technologią wykonania. Blachodachówka należy do lekkich pokryć dachowych, przez co nie stanowi wielkiego obciążenia dla konstrukcji budynku a jej montaż nie jest zazwyczaj kłopotliwy. W naszej ofercie znajdziecie Państwo produkty z najwyższej jakości blach:

 • SSAB (szwedzka blacha)
 • THYSSEN KRUPP (niemiecka blacha)
 • HDX (belgijska blacha)
 • RUUKKI (fińska blacha) i inne

Blachodachówka produkowana jest z blach powlekanych w wielu różnych kształtach oraz kolorach. Olbrzymia popularność blachodachówki przyczyniła sie do powstania w ostatnich latach w Polsce wielu nowych producentów. Duża konkurencja sprawiła, że na rynku pojawiły się także wyroby w wersjach "eko", czyli blachodachówka, które wygląda identycznie jak wyroby o wysokiej trwałości ale jej cena jest bardziej atrakcyjna. Konkurencja cenowa w branży blachy dachowej wymusiła na producentach stosowanie manipulacji (zwanych marketingiem) w celu wyróżnienia własnych produktów. Ładną blachodachówkę jest łatwo wybrać - po prostu kupujemy to co nam sie podoba, ale trudno jest wybrać dobrą i trwałą blachdachówkę nie posiadając specjalistycznej wiedzy. Aby nasi klienci mogli dokonać świadomego wyboru, służymy doradztwem i kompetentną wiedzą, którą chętnie się podzielimy podczas spotkań w naszym biurze.

ATRAKCYJNY WYGLĄD BLACHODACHÓWEK

Obszerny wybór z zakresu kolorystyki i kształtu pozwala dobrać pokrycie dachowe do przeróżnych kolorów elewacji i architektonicznych zamysłów. Nie zalecamy jednak kierować się jedynie kolorem i tym, czy powłoka jest odblaskowa czy matowa.

GDZIE STOSOWAĆ OFEROWANE PRZEZ NAS BLACHODACHÓWKI

Nasza blachodachówka nadaje się do pokrycia wszelkiego rodzaju dachów na budynkach bez względu na to, czy jest to:

 • dom jednorodzinny
 • rezydencja
 • biuro
 • obiekt przemysłowy

JAK WYBRAĆ BLACHODACHÓWKĘ ?

Łatwo jest wybrać blachodachówkę ładną. Po prostu kupujemy to co nam się podoba.Trudniej wybrać blachodachówkę trwałą. Wyznacznikiem trwałości blachodachówki jest z pewnością trwałość powłoki lakierniczej. Jak sprawdzić trwałość powłoki lakierniczej? Są na to co najmniej dwa sposoby:

GWARANCJA - ( ZAJRZYJ DO KARTY GWARANCYJNEJ ).

Długość okresu gwarancyjnego sugeruje nam jakość blachy, jednak należy pamiętać, że na rynku występują rózne gwarancje obejmujące różne parametry blachodachówki. Po krótce omówimy tu dwie najpopularniesze gwarancje, które nazwiemy umownie gwarancja "prawdziwa" i gwarancja "marketingowa".

Wydawać by się mogło, że blachodachówka z gwarancją 50 lat będzie lepsza od od blachodachówki z gwarancją 30 lat. Tymczasem może się okazać, że blachodachówka z gwarancją 50 lat ma tylko 15 lat gwarancji na powłokę lakierniczą gdy tymczasem w przypadku blachodachówki z gwarancją 30 letnią gwarancja obejmuje powłokę lakierniczą. Co to w praktyce oznacza? Oznacza to, że w przypadku 50 letniej gwarancji "marketingowej" mamy tylko 15 lat gwarancji "prawdziwej" a w drugim przypadku mamy aż 30 lat gwarancji "prawdziwej" i tylko takiej. Nasuwa się w tym momencie pytanie: To na jakie parametry blachodachówki udzielają aż 50 lat gwarancji? Odpowiedź najczęściej nie zadowala kupującego. Gwarancje obejmują brak perforacji blachodachówki pod warunkiem wykonywania konserwacji. Czyli mówiąc wprost: maluj blachę regularnie to ci nie przerdzewieje. W takiej sytuacji wybór staje się prosty.

SPOSÓB DRUGI - POWŁOKA ORGANICZNA - (SPRAWDŹ CZYM JEST POWLEKANA BLACHA).

Wszystkie blachodachówki powlekane na rynku można podzielić na trzy grupy:

 • Blachodachówki powlekane poliestrem
 • Blachodachówki powlekane poliuretanem
 • Blachodachówki powlekane poliwinylem

Ta krótka lista wyczerpuje ilość produktów dostępnych na rynku. Czyli setki (jeśli nie tysiące) różnych blachodachówek występujących na rynku zredukowaliśmy do trzech. Te trzy grupy blachodachówek różnią sie od siebie trwałością, a więc czasem do pierszego malowania:

 • Poliester - 15 do 20 lat do pierwszego malowania
 • Poliuretan - 30 do 40 lat do pierwszego malowania
 • Poliwinyl - 40 do 50 lat do pierwszego malowania

Zarówno sposób pierwszy jak i drugi są wystarczajce do dokonania świadomego wyboru jakości. Problem może sie pojawić gdy okaże się, że chcemy blachodachówkę powlekaną poliuretanem ale w kształcie dostępnym jedynie w powłokach poliestrowych. Wtedy poszukiwania naszej wymarzonej blachodachówki moga się nieco wydłużyć...

BLACHODACHÓWKI Z POWŁOKĄ POLIURETANOWĄ

Trwałe blachodachówki z gwarancją na powłokę lakierniczą które posłużą wiele lat bez konieczności konserwacji.

Zobacz więcej

BLACHODACHÓWKI Z POWŁOKĄ POLIESTROWĄ

Ekonomiczna blacha dachowa to dobre rozwiązanie przy ograniczonym budżecie pod warunkiem właściwej troski o stan powłoki.

Zobacz więcej